Home Products Industrial Switch Managed Industrial Switch TLM505-8GT12GS 8 Ports 10/100/1000MBase
TLM505-8GT12GS 8 Ports 10/100/1000MBase and 12 SFP Slots Managed Industrial Switch
  • Product Item:TLM505-8GT12GS
  • Downlink:8 * 10/100/1000Base-T Ethernet Ports
  • Uplink:12 * 1000BASE-X SFP
  • Forwarding performance:29.8Mbps
  • Switch capacity:55Gbps
    Inquiry Send Email
    Description
    Description
    Uplink:12 * 1000BASE-X SFP
    Non-polar DC power supply
    Switch capacity:55Gbps
    Specifications
    Parameters
    TLM505-8GT12GS
    Downlink
    8 * 10/100/1000Base-T Ethernet Ports
    Uplink
    12 * 1000Base-X SFP
    Power
    Dual power redundancy
    MAC address
    8K
    buffer(bits)
    4M
    Power Protect
    Non-polar DC power supply
    Input voltage
    DC:12V~54V
    Power consumption
    < 25W
    Operating environment
    -40℃~+85℃
    5% to 95% (non-condensing)